Huiskamer

Op SBO de Tandem is er een Huiskamer klas. De Huiskamerklas vangt kinderen op, een soort “time-out” plek. Kinderen hebben een keuze om voor een Time out te kiezen. We helpen en leren kinderen emoties te reguleren, bieden een moment van rust. De Time out kan ook ingezet worden bij escalerend gedrag met als doel de groep te ontlasten. Het moet altijd ingezet worden als een lerende interventie. De drie pedagogisch medewerkers van de Huiskamerklas bieden ook hulp bij de ondersteuning. Deze pedagogisch medewerkers zijn ook degenen die de opvang op SBO De Tandem verzorgen. Er is gekozen voor een specialistische opvang zodat, naast SBO-leerlingen, ook SO leerlingen opgevangen kunnen worden.

Buitenschoolse Opvang

Op ons kindcentrum werken we met groepen in de leeftijdscategorie 4- 13 jaar. Per dag werken er één tot drie vaste pedagogisch medewerkers per basisgroep (afhankelijk van BKR). Indien een pedagogisch medewerker vakantie heeft of ziek is, wordt er binnen onze opvang gestreefd om zoveel mogelijk dezelfde invalkracht(en) per groep in te zetten. 
Op BSO de Tandem hebben we in totaal 15 kindplaatsen.


Op ons kindcentrum werken we met een groep in de leeftijdscategorie 4-13 jaar, met dagelijks een tot drie vaste pedagogisch medewerkers. Omdat we een specialistische voorziening zijn en onze kinderen extra aandacht en begeleiding nodig hebben, werken we met een beroepskracht-kind ratio van 1 pedagogisch medewerker bij 5 kinderen.
Tijdens studiedagen is niet altijd duidelijk hoeveel kinderen aanwezig zijn. Daarvoor wordt vooraf een inventarisatie gemaakt. Tijdens deze studiedagen kan het zijn dat kinderen uit verschillende basisgroepen worden samengevoegd

Op al onze kindcentra bieden we zowel voor als na schooltijd buitenschoolse opvang. Op onze BSO’s vinden we vrije tijd het allerbelangrijkste. Hoe we die invullen? Dat bekijken we samen met de kinderen!

Pedagogische tact

Op het goede moment het juiste doen, óók in de ogen van het kind. We vinden dat al onze medewerkers daar een ster in zijn. De kinderen worden, ook na schooltijd, gehoord en gezien. Door even gezellig te kletsen over de dag, samen een spelletje te doen, even te niksen of juist een hele coole activiteit te doen.

Doenkids

We werken met de uitgebreide activiteitendatabase van Doenkids. Elke dag plannen onze pedagogisch medewerkers weer leuke, unieke activiteiten voor de kinderen. We variëren hierbij tussen de verschillende gebieden: Sport en spel, koken, techniek en kunst, natuur, creatief of expressie. Zo is er voor alle kinderen iets leuks te doen. Meedoen mag, maar is niet verplicht. 

Vakantie opvang

Onze BSO’s zijn 52 weken per jaar geopend.
In de vakanties is het extra gezellig bij de opvang. We hebben dan een speciaal vakantieprogramma vol leuke activiteiten. We doen dit regionaal, zo is er altijd professionele en vertrouwde opvang dichtbij.